Обращения граждан


Мариуполь: Стратегия развития - 2021

Видеогалерея

Афиша выходного дня

Центр предоставления административных услуг

Общественный совет

Калькулятор субсидий

Контакт-центр г.Мариуполь

Фотогалерея

Державна підтримка енергозбереження
Государственный реестр избирателей
Телефон доверия

Звіт про роботу спостережної комісії за 2015 рік

Рішенням колегії Жовтневої районної адміністрації № 197 від 22.10.2014 затверджено склад спостережної комісії у кількості 11 осіб. Комісія працює на громадських засадах.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим Кодексом України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні», „Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк”, іншими законодавчими актами, а також Положенням про спостережну комісію.

Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання, які проводились в міру потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. У 2015 році проведено 12 засідань на яких було розглянуто всі заплановані питання, зокрема: про роботу спостережної комісії щодо надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарань; стан соціально виховної роботи з особами умовно-достроково звільненими від відбування покарання та інше, згідно з визначеними положенням повноваженнями.

Відповідно до покладених завдань спостережною комісією спільно з кримінально-виконавчою інспекцією розглянуті та погоджені подання щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання стосовно 4 осіб, які були винесені на розгляд суду.  За результатами розгляду 2 подання були вирішені позитивно по 2 поданням судом було відмовлено щодо умовно-дострокового звільнення.

Відбувається плідна співпраця спостережної комісії із міським центром зайнятості. За сприянням спостережної комісії та громадських організацій протягом 2015 року до Маріупольського міського центру зайнятості звернулося 9 осіб зареєстрованих в Жовтневому районі, прийняли участь у громадських роботах 4 особи, 3 особи працевлаштовані, 6 осіб знято з обліку за неявку у встановлений термін. На теперішній час на обліку в міському центрі зайнятості перебуває 7 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, всім назначена виплата допомоги по безробіттю в  мінімальному розмірі 544 грн., згідно діючого законодавства.

Відповідно до покладених завдань спостережна комісія активно співпрацює:

- з радами профілактики при комітетах самоорганізації населення;

-з територіальним центром Жовтневого району;

- з Маріупольською міською організацією Товариства Червоного Хреста;   

- з районним управлінням соціального захисту населення;

-  з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

- Маріупольським міським центром з обслуговування громадян без визначеного місця мешкання.

У 2015 році звільнилося від відбування покарання 72 особи, з них 29 звільнилося від покарання  умовно – достроково. З даною категорією громадян була проведена певна робота щодо здійснення громадського контролю та надання допомоги у побутовому влаштуванні, соціальній адаптації та громадсько-виховна робота за місцем проживання.

Членами рад профілактики при комітетах самоорганізації населення спільно з інспекторами поліції здійснено  відвідування вищезазначених осіб за місцем їх проживання.  Членами рад профілактики проводяться бесіди зі звільненими особами, розглядаються питання щодо надання їм всебічної допомоги у соціальній адаптації. За результатами складені відповідні акти. За звітний період були відвідані всі 72 особи за вказаним ними місцем проживання.  Вказаним особам були надані наступні послуги:

допомога у вирішенні питання реєстрації – 5 особам;

направлені до міського центру зайнятості населення – 11 осіб;

направлені до територіального центру соціального обслуговування - 7 осіб.

Територіальним центром обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян  Жовтневого району видано речей, які були у використанні 2 звільненим особам, у кількості 24 одиниці, 4 особам надані хлібобулочні вироби, гарячі обіди та харчові набори.

У Маріупольському міському центрі з обслуговування громадян без визначеного місця мешкання тимчасово перебувало 9 осіб, які раніше відбували покарання, всім надано допомогу у реєстрації, 5 особам надано допомогу в оновлені документів, 2 особам оформлена інвалідність, 1 особі назначено пенсію за віком.

Протягом 2015 року на засіданнях спостережної комісії розглядались питання щодо організації виконання соціально-виховної роботи з засудженими, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчої інспекції, аналіз діяльності підрозділу щодо виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Відповідно до Законів України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» «Про соціальні послуги, «Про попередження насильства в сім’ї», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» та ін., Жовтневий районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради здійснює роботу з неповнолітніми та особами молодіжного віку, засудженими до покарань без позбавлення волі і звільненими від відбування покарання. З початку 2015 року до Жовтневого районного центру соціальних служб від державної пенітенціарної служби Жовтневого міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції надійшло 167 повідомлень щодо осіб молодіжного віку, засуджених до покарань без позбавлення волі. З метою вирішення складних життєвих обставин, надання комплексу послуг соціальної спрямованості фахівцями із соціальної роботи дуло здійснено 123 первинних інспектувань та 64 повторних. За результатами соціальних інспектувань вищезазначеної категорії громадян 6 осіб було взято під соціальний супровід, 37 осіб отримують послуги соціальної спрямованості у рамках соціального обслуговування. На початок 2015 року на обліку в пенітенціарної служби Жовтневого міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції кількість неповнолітніх, засуджених до покарань без позбавлення волі, становить 12 неповнолітніх. Протягом 2015 року на базі Жовтневого районного центру соціальних служб отримали 648 послуг соціальної спрямованості, 9 сімей знаходились під соціальним супроводом. Фахівцями центру з  неповнолітніми регулярно здійснюється робота на базі пенітенціарної служби Жовтневого міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, яка спрямована на визначення потреб у різних галузях життя даної категорії неповнолітніх. У рамках роботи спрямованої на недопущення скоєння повторних правопорушень фахівцями центру протягом звітного періоду проведено 21 інтерактивну бесіду. Сім’ям, які взяті під супровід було надано різноманітну допомогу: 10 харчових набори, 18 гігієнічних наборів, 18 канцелярських набори, 1 особа працевлаштована, 2 особам оформлено документи, 4 особам оформлено реєстрацію.

Маріупольською міською організацією Товариства Червоного Хреста в рамках угоди про співпрацю з кримінально-виконвчою інспекцією Жовтневого району з організації надання соціальної допомоги та санітарно-просвітницької роботи особам, засудженим до покарань не пов’язаним з позбавленням волі за період з 01.01.2015 по 15.12.2015 вручено 26 буклетів - пам’яток на медичні теми щодо профілактики туберкульозу, наркоманії, алкоголізму, вищезазначена категорія громадян постійно забезпечується речами, які були у використанні, наборами гігієни, та матеріальною допомогою у вигляді  харчових наборів.

З метою якнайшвидшої адаптації та ресоціалізації звільнених осіб спостережною комісією, громадськими організаціями, установами проводиться консультаційна, інформаційно – роз’яснювальна робота з даними особами, видається листок - пам’ятка з зазначенням всіх організацій та служб, що надають соціальні послуги. Комісія працює в рамках діючого законодавства, виключно зі звільненими особами, які добровільно звернулися до комісії. За звітний період до спостережної комісії звернулося 2 особи, з даними громадянами проведено виховну роботу у вигляді профілактичної бесіди щодо їх поведінки в суспільстві та недопущення скоєння ними нових злочинів, роз’яснено щодо їх законних прав та громадських обов’язків, крім того отримали матеріальну допомогу через комісію при Жовтневій районній адміністрації.           

Організація спільної профілактичної роботи зі всіма зацікавленими службами позитивно впливає на боротьбу з рецидивною злочинністю, попередження скоєнь злочинів та правопорушень, зниження рівня злочинності в районі.

Распечатать