Обращения граждан


Мариуполь: Стратегия развития - 2021

Видеогалерея

Афиша выходного дня

Центр предоставления административных услуг

Общественный совет

Калькулятор субсидий

Контакт-центр г.Мариуполь

Фотогалерея

Державна підтримка енергозбереження
Государственный реестр избирателей
Телефон доверия

Звіт про роботу спостережної комісії при Кальміуській районній адміністрації Маріупольської міської ради у 2016 році.

Спостережна комісія при Кальміуській районній адміністрації діє відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року № 429 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 року № 1042).

Працює спостережна комісія на громадських засадах і здійснює облік осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Склад комісії затверджено рішенням колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 26.02.2014 року № 22 «Про припинення повноважень спостережної комісії, та затвердження нового її складу», зі змінами від 27.04.2016 № 79. До складу цієї комісії входять 11 осіб, зокрема представники Кальміуської районної адміністрації, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники громадських формувань, підприємств та інші, відповідно до вимог Положення. Спостережна комісія утворена строком на три роки.

Протягом 2016 року було проведено  52 засідання спостережної комісії, на яких розглянуто матеріали відносно 120 осіб (умовно-дострокового звільнення). Складено 52 протоколи. При розгляді матеріалів на засіданнях комісії завжди присутні представники  установ виконання покарань.

Спостережна комісія при Кальміуській районній адміністрації інформує громадськість про свою діяльність. Інформація про роботу спостережної комісії у 2016 році розміщена на веб-сайті Маріупольської міської ради. Спостережна комісія надає допомогу особам, що звільнились з місць позбавлення волі. На підставі повідомлень органів і установ виконання покарань ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання.  На облік спостережної   комісії   у   2016 році  поставлено 22 особи, звільнених з місць позбавлення волі. З ними постійно ведеться громадсько-виховна робота за місцем їх проживання Радами профілактики комітетів самоорганізації населення, а саме: у визначенні фактичного місця проживання, прибутті до фактичного місця проживання, заслуховуванні на раді профілактики про місце працевлаштування, сімейний стан, стосунки в суспільстві тощо. 

На обліку спостережної комісії при Кальміуській районній адміністрації  перебуває 38 осіб умовно-достроково звільнені з місць позбавлення (обмеження) волі, з якими, за місцем їх проживання, ведеться громадсько-виховна робота комітетами самоорганізації населення спільно з працівниками поліції. На Радах профілактики проводяться бесіди зі звільненими особами, розглядаються питання щодо надання їм необхідної допомоги у соціальній адаптації. Звільнені особи систематично відвідуються за місцем їх постійного проживання, складається Акт. У 2016 році  Радами профілактики відвідано 81 особу, звільнену з місць позбавлення волі.

Спостережною комісією при Кальміуській районній адміністрації вирішуються питання щодо відновлення документів, сприянні у працевлаштуванні, отриманні реєстрації через центр для осіб без визначеного місця проживання, при необхідності направлення на отримання продуктових наборів і одержання речей, що були в користуванні, а також розглядаються інші питання щодо сприяння у соціальній адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

У 2016 році до спостереженої комісії звернулися 9 осіб, звільнені з місць позбавлення волі, а саме:  надано допомогу з питань отримання паспорта – 1 особі (надані клопотання у отриманні  паспорта до Кальміуського відділення Державної міграційної служби); працевлаштування – 3 особам (надані клопотання про надання допомоги у працевлаштуванні до Маріупольського міського центру зайнятості); отримання продуктових наборів – 9 осібам (надані клопотання до комісії з гарячого харчування у отриманні продуктових наборів). Що стосується надання матеріальної допомоги особам, звільненим з місць позбавлення волі, спостережна комісія при Кальміуській районній адміністрації Маріупольської міської ради не має спеціального фінансування для надання грошової допомоги.

Особистий контроль спостережної комісії – направлення на працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» щорічно на підприємствах, організаціях та установах м. Маріуполя бронюються робочі місця для працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту. 

Згідно інформації Маріупольського міського центру зайнятості у  2016 році надані консультаційні послуги з питання пошуку роботи - 13 особам, перебувають на обліку як безробітні - 1особа, працевлаштовано - 0 осіб.

Членами спостережної комісії протягом 2016 року проводилися особисті прийоми засуджених осіб, на яких розглядалися їх звернення та приймалися за результатами розгляду відповідні рішення. Особисті прийоми проводилися згідно плану. Проведено 6 особистих прийомів, на яких було прийнято 16 засуджених.

Протягом 2016 року членами спостережної комісії при Кальміуській районній адміністрації, згідно плану відвідані установи виконання покарань. Під час відвідування вивчалися стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених осіб, умови їх праці та навчання, стан організації соціально-виховної роботи. За  результатами відвідувань складені акти перевірок, порушень не виявлено, але були надані рекомендації щодо покращення умов утримання засуджених. Так, 14.04.2016 відвідали Маріупольський виправний центр № 138,  16.12.2016 Маріупольський  слідчий  ізолятор, 18.08.2016 року Приазовська виправна колонія (№107).

Протягом 2016 року члени спостережної комісії при Кальміуській районній адміністрації приймали участь у заходах, проведених  в установах виконання покарань.

За сприянням спостережної комісії, відвідані установи з метою проведення лекцій серед засуджених: «Роль спостережних комісій в процедурі УДЗ», «Права людини», «Права та обов’язки засуджених», «Соціальна адаптація громадян, які відбували покарання». У Приазовській виправній колонії №107, Маріупольському виправному центрі №138 та Маріупольському слідчому ізоляторі  проведено захід, присвячений профілактиці та боротьбі з захворюваннями на туберкульоз. Крім того,  юристом БО «Клуб «Майбутнє»»  були роз’яснені права засуджених після  звільнення  та  надана  консультативна допомога.

Протягом 2016 року  на засіданні  спостережної комісії розглядались питання стану взаємодії органів державної влади, ЖКП Кальміуського району, кримінально-виконавчої інспекції Кальміуського району  щодо організації виконання соціально-виховної роботи з засудженими, які перебувають на обліку, під час відбування ними  покарання, аналіз діяльності підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Кальміуського району у 2016 році  щодо виконання покарань, не пов’язаних  з позбавленням волі, виконання покарань та стягнень у виді громадських робіт, питання причин та умов скоєння повторних злочинів серед засуджених, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції (протокол №11 від 28.03.2016, протокол № 22 от 14.06.2016, протокол № 38 от 29.09.2016, протокол № 52              от 27.12.2016).

Спостережна комісія при Кальміуській районній адміністрації використовує надане  (відповідно до п.6 ст. 6 Положення про спостережні комісії) право доручати представникам громадських організацій і трудових колективів проводити виховну роботу на підприємствах, установах і організаціях серед зазначених засуджених, виділяти своїх представників і доручати їм систематичне проведення виховної роботи, що в свою чергу впливає на якість її діяльності та усунення виявлених порушень.

За допомогою у перевихованні засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, громадські організації і трудові колективи до спостережної комісії при Кальміуській райадміністрації у 2016 році не зверталися.

Распечатать