Обращения граждан


Мариуполь: Стратегия развития - 2021

Видеогалерея

Афиша выходного дня

Центр предоставления административных услуг

Общественный совет

Калькулятор субсидий

Контакт-центр г.Мариуполь

Фотогалерея

Державна підтримка енергозбереження
Государственный реестр избирателей
Телефон доверия

Звіт про роботу спостережної комісії за 2016 рік

Рішенням колегії Жовтневої (Центральної) районної адміністрації № 197 від 22.10.2014 затверджено склад спостережної комісії у кількості 11 осіб. Комісія працює на громадських засадах. Основною функцією спостережної комісії є координація роботи всіх структур, які надають допомогу в соціальній адаптації особам, звільненим з місць позбавлення волі. Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання. У 2016 році проведено 12 засідань на яких розглянути питання, відповідно до визначених Положенням повноважень.

Для вирішення питань соціальній адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, спостережною комісією налагоджено роботу щодо їх обліку, аналізу соціального та побутового стану. За інформацією Центрального відділу поліції у 2016 році звільнилося з місць позбавлення волі 71 особа  (2015-72), з них 29 (2015-29) звільнилося від покарання  умовно - достроково.

Комітетами самоорганізації населення спільно з інспекторами поліції в  2016 році здійснено  відвідування даних осіб за місцем проживання з метою проведення профілактичної роботи та надання допомого в соціальній адаптації. Протягом звітного періоду відвідано за місцем  проживання 56 (78,8%) осіб.  За результатами відвідування встановлено наступне:

- не проживають за вказаною адресою – 19 осіб (33,9%);

- забезпечено паспортом громадянина України -31 особа (83,7%);

- працевлаштлвано-6 осіб  (16,2%);

- перебувають на обліку в Центрі зайнятості та шукають роботу самостійно-6 осіб (16,2%);

- не працюють (мають тимчасовий заробіток) -11 осіб (29,7%);

- перебувають у реабілітаційному центрі – 3 особи (0,08%);

- не йдуть на контакт – 5 осіб (13,5%);

- навчається -1 особа (2,7%);

- має групу інвалідності – 1 особа (2,7%).

За результатами проведеної спільної роботи, з метою надання допомоги у соціальній реабілітації  вказаним особам надані наступні послуги:

- допомога у вирішенні питання реєстрації – 2 особам;

- направлені до міського центру зайнятості населення – 8  осіб;

- направлені до Територіального центру соціального обслуговування - 7 осіб

- надано матеріальну допомогу 3 особам на суму 2600 грн.

Зі всіма відвіданими особами проведено індивідуально-профілактичні бесіди щодо недопущення скоєння повторних злочинів.

Для вирішення соціально-побутових питань спостережна комісія співпрацює з Територіальним центром Центрального району та Маріупольськім міським центром з обслуговування громадян без визначеного місця. В 2016 році Територіальним центром обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян  особам, звільненим від відбування покарання надана наступна допомога:

- видано речей, які були у використанні 2 звільненим особам у кількості 24 одиниці,

- надані харчові набори 2 особам,

- надані хлібобулочні вироби (на суму 350 грн.) та благодійні  гарячі обіди.  

Маріупольській міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця мешкання крім послуг надання ночівлі та тимчасового перебування надає допомогу у вирішенні питань працевлаштування,оформлення пенсії та інвалідності, оновленні документів, реєстрації та інших питань з надання всебічної допомоги у вирішенні соціальних проблем. У даному Центрі за клопотанням Центральної районної адміністрації надано реєстрацію 5 особам, звільненим з місць позбавлення волі та 4 особам оновлені документи.

За сприянням спостережної комісії та громадських організацій протягом 2016 року до Маріупольського міського центру зайнятості звернулося 13 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, з яких 3 особи працевлаштовані, 10 осіб знято з обліку за неявку у встановлений термін. На теперішній час на обліку в міському центрі зайнятості перебуває 2 особи.

Ще одним напрямом роботи є співпраця з Центральним районним сектором Маріупольського міського відділу з питань пробації (кримінально-виконавчої інспекції), Центральним районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Маріупольською міською організацією Товариства Червоного Хреста.

Діяльність Центрального районного сектору Маріупольського міського відділу з питань пробації (кримінально-виконавчої інспекції) спрямована на виконання вимог законодавства щодо забезпечення виконання покарань, альтернативних позбавленню волі. На обліку в відділі кримінально-виконавчої інспекції в 2016 році перебувало 202 (2015-245) особи, засуджених до покарань без позбавлення волі.

Для забезпечення надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань з неповнолітніми та особами молодіжного віку, засудженими до покарань без позбавлення волі, Центральний сектор пробації склав угоду з Маріупольською міською організацією Товариства Червоного Хреста та Центральним районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В  2016 році до Центрального районного центру соціальних служб надійшло 75 повідомлень щодо осіб молодіжного віку, засуджених до покарань без позбавлення волі.

В рамках реалізації угоди надано 678 послуг соціальної спрямованості (інформаційна, юридична, психологічна допомога):

- 3 особи взято під соціальний супровід;

- 33 особи отримали послуги соціальної спрямованості (1 особа працевлаштована, 2 особам оформлено документи, 9 особам оформлено реєстрацію);

- проведено 44 інтерактивні бесіди;

- надано 19 харчових наборів, 15 гігієнічних наборів, 7 наборів зимнього одягу;

- дві родини отримали вугілля.

Маріупольською міською організацією Товариства Червоного Хреста особам, засудженим до покарань без позбавлення волі :

- вручено 39 буклетів - пам’яток на медичні теми щодо профілактики туберкульозу, наркоманії, алкоголізму;

- 27осіб забезпечено речами, які були у використанні;

-11 осіб отримали харчові набори;

-  12 осіб (хворих на туберкульоз, СНІД) отримали сертифікати в супермаркет «Брусничка»;

- 7 осіб залучені до волонтерської діяльності у Товаристві Червоного Хреста.

Робота з особами, звільненими з місць позбавлення волі буде продовжена відповідно до  Положення про спостережну комісію. 

Распечатать